Odchudzanie

3 sposoby na odchudzanie

Nadwaga to problem o charakterze globalnym. Ludzie tyją na całym świecie, co jest efektem coraz gorszej diety (tłustej, niezdrowej) oraz postępującej automatyzacji życia.

 

Wygodny, siedzący tryb funkcjonowania w połączeniu z wszechobecnym modyfikowanym pożywieniem, fast-foodami i kuszącymi słodkościami stanowią główne przyczyny nadwagi i otyłości.

 

Jak schudnąć?

 

Odpowiedzi na pytanie „Jak schudnąć?” poszukują tysiące osób. Dzisiaj pragniemy przedstawić trzy – znane wszystkim sposoby na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Nie oczekuj „cudownych” pomysłów – od nadwagi uwolni Cię tylko ciężka, zdyscyplinowana praca.

 

  1. DietaNie ma odchudzania bez zmiany nawyków żywieniowych. Przestań spożywać niezdrową żywność. Zastąp tłuste potrawy posiłkami gotowanymi na parze, słodycze suszonymi owocami, a napoje gazowane wodą mineralną. Jeśli Twoja nadwaga wynosi kilka kilogramów – to powinno w pełni wystarczyć. W bardziej zaawansowanych przypadkach (nadwaga 10 kilogramów i więcej) musisz być gotowa na radykalniejsze kroki tj. – zbilansowaną, zdrową dietę. Pamiętaj, że w odżywianiu kluczowa jest systematyka i samodyscyplina.
  2.  

  3. ĆwiczeniaAktywność fizyczna to niesamowicie ważny element życia. Brak ruchu doprowadza, że organizm odkłada tkankę tłuszczową i z niej niekorzysta. To doprowadza do nadwagi, a następnie otyłości.

    Ćwiczyć należy regularnie, najlepiej realizują trening tlenowy (aerobowy), czyli korzystać z takich dyscyplin sportowych jak: bieganie, kolarstwo, pływanie. Należy pamiętać, by trening był wyczerpujący i trwał nie mniej niż kilkadziesiąt minut.

  4.  

  5. Suplementy dietOd dawien dawna koncerny promują coraz to ciekawsze spalacze tłuszczu. To dobre rozwiązanie, ale tylko wtedy gdy korzystamy z niego podczas realizacji planu treningowego i diety. W przeciwnym wypadku suplementacja może okazać się zwyczajnie w świecie – nieskuteczna.
  6.  

Pamiętaj: TYLKO CIĘŻKA PRACA może doprowadzić Twoją sylwetkę do porządku. Nie wierz reklamom telewizyjnym, które przedstawiają preparaty, które rzekomo wykonają całą pracę za Ciebie… to z punktu widzenia fizyki organizmu jest niemożliwe.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *