Odchudzanie

Jak pozbyć się nadwagi z okolic brzucha i pośladków?

Według najnowszych szacunków, nawet połowa Polaków ma problem z nadwagą. Społeczeństwo narzeka na nadmiar kilogramów, którego głównymi przyczynami są nieodpowiednia dieta oraz tzw. siedzący tryb życia.

Nadwaga najczęściej pojawia się w okolicach brzucha, pośladków oraz ud. Jej usunięcie nie należy do zadań najłatwiejszych, dlatego też sporo osób po prostu nie podejmuje wyzwania odchudzania. To bardzo duży błąd. Wszakże, nadwaga poza tym, że stanowi poważny defekt kosmetyczny może stanowić przyczynę wielu chorób, takich jak chociażby nadciśnienie tętnicze czy miażdżyca.

Jak wyeliminować nadwagę?
Proces odchudzania nie należy do łatwych. Niezbędna jest tzw. samodyscyplina oraz zaangażowanie. Wszak, odchudzanie wymaga zmian w odżywianiu oraz trybie życia. Innymi słowy, musimy zastosować się do diety oraz wzmóc aktywność fizyczną.

Dieta na odchudzanie powinna cechować się tym, że jej bilans kaloryczny będzie obniżony. Wystarczy jeść mniej o 200-300 kcal w skali dnia, aby szybko i efektywnie eliminować tkankę tłuszczową. Wszak, obniżona wartość kaloryczna skutkuje tym, iż zmuszamy organizm do pozyskiwania energii z innych źródeł, a konkretniej – z materiału zapasowego, którym rzecz jasna jest tkanka tłuszczowa.

Jeśli zaś chodzi o aktywność fizyczną, to jest ona zależna oczywiście od naszych zdolności motorycznych. Plan treningowy należy dostosować w taki sposób, by intensywność nie przekraczała poziomu 75% tętna maksymalnego. Należy realizować ćwiczenia ogólnorozwojowe.

Ogromna rola suplementacji w procesach odchudzania
Coraz więcej uwagi poświęca się suplementom diety. Wszak, stosowanie rozmaitych środków może spotęgować efektywność o 10-30%. Takie wyniki pozwalają skrócić czas odchudzania i jeszcze szybciej osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Spośród dostępnych suplementów diet, największą efektywnością mogą pochwalić się te, które w swoim składzie zawierają jedną z poniższych substancji, a mianowicie:

  • Błonnik
  • Kwas chlorogenowy
  • Kwasy hydroksycytrynowy

Stosowanie suplementów diet należy realizować zgodnie z zaleceniami producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *