Odchudzanie

Jak schudnąć 20 kg?

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat liczba osób otyłych bardzo wyraźnie wzrosła, dotyczy to także polskiego społeczeństwa. Problem ten jest na tyle poważny, że w niektórych krajach interweniują nawet rządy wprowadzając arcywysokie podatki na niezdrową żywność. Wszystko to w celu ochrony obywateli. Nic w tym dziwnego, bowiem otyłość i jej powikłania przyczyniają się do niemal 3 milionów zgonów każdego roku.

 

Dzisiaj na tapetę bierzemy przypadek osób, które borykają się z dosyć dużą nadwagą – wynoszącą 20 kilogramów i więcej. Jak powinno wyglądać odchudzanie u takich osób? Co jeść i jak trenować, by pozbyć się problemu? Na każde z wyżej wymienionych pytań znajdą Państwo odpowiedź w dalszej części tej publikacji.

 

Jak schudnąć 20 kg?

 

Niewątpliwie 20-kilogramowa nadwaga to dosyć wyraźny problem. Oczywiście jego rozwiązanie jest możliwe stosując znane wszystkim metody, czyli:

 

  • radykalna zmiana nawyków żywieniowych
  • ćwiczenia odchudzające
  • suplementację środków wspomagających

 

Poniżej pokrótce przedstawiamy każdy z wyżej wymienionych elementów.

 

Dieta

 

Przy tak dużej nadwadze, odchudzanie będzie procesem długotrwałym, dlatego też wszelkiego rodzaju diety głodówkowe i niskokaloryczne są wykluczone, bowiem nie można trwale osłabiać organizmu.

 

Należy zadbać by jadłospis był zbilansowany i zdrowy, oparty na pełnowartościowych produktach. Trzeba zapomnieć o słodkościach, fast-foodach i wszystkich innych „bombach” kalorycznych.

 

Trening

 

Najlepszą formą spalania tkanki tłuszczowej jest wprawianie ciała w stały ruch. Dlatego doskonałym rozwiązaniem są ćwiczenia biegowe, jazda na rowerze, pływanie, czy steper. Oczywiście trening można uzupełnić innymi ćwiczeniami, ale nie jest to konieczne.

 

Harmonogram treningowy powinien przewidywać od 3-5 sesji treningowych w ciągu tygodnia. Każdy trening powinien trwać minimum kilkadziesiąt minut.

 

Suplementacja

 

Tabletki na odchudzanie to branża bardzo popularna w której producenci widzą bardzo duży popyt, dlatego też w telewizji, radiu i innych mediach serwowane są liczne reklamy.

 

Jak wybrać skuteczny środek? Najlepiej skontaktować się w tym celu z lekarzem lub najzwyczajniej w świecie zapoznać się z recenzjami i opiniami dostępnymi w Internecie. Zachęcamy wszystkich do dyskusji w komentarzach na temat wszelkich środków odchudzających.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *