Odchudzanie

Jak się pozbyć nadwagi – noworoczny cel nr 1!

Nowy Rok to czas wielu nowych wyzwań. Postanowienie noworoczne numer 1 to bez wątpienia redukcja zbędnych kilogramów.

Siłownie drugiego stycznia pękają w szwach, na ulicach widać większą ilość biegaczy, a sklepy z suplementami przeżywają prawdziwe oblężenie. Do czasu. Niestety.

Motywacja, czyli na ile wystarczy jej Tobie?
Badania dowodzą, że osoby podejmujące trudy redukcji zbędnych kilogramów zwykle rezygnują z tego procesu po dwóch tygodniach od startu. Na tyle wystarcza im motywacji. Finalizacją (osiągnięcie pożądanego efektu) może poszczycić się zaledwie kilka procent spośród wszystkim. Problemem nie są nasze ograniczenia fizyczne. Prawdziwym kłopotem jest motywacja.

Mam jej dość!
Mnóstwo osób mylnie uważa, że jest zmotywowana jak nigdy wcześniej. Może i jest to prawdą, ale w większości przypadków to krótkotrwały bodziec, który da Ci siłę na maksymalnie dwa tygodnie ciężkiej diety i treningu. A Tobie przecież potrzeba nieco więcej czasu na dojście do idealne sylwetki, nieprawdaż?

Musisz bezwzględnie zadbać o to, aby stymulować swoją motywację. Jak? Co zrobić, aby motywacja zawsze stała na bardzo wysokim poziomie?

Twój cel
Musisz zdefiniować i sprecyzować swój cel. Powinien on być możliwie szczegółowy. Znaleźć się w nim muszą takie dane jak: docelowa waga i czas odchudzania.

Twoje założenia
W jaki sposób chcesz schudnąć? Odpowiedz na te pytanie i ustal założenia dotyczące treningu, diety oraz opcjonalnie – suplementacji.

Twój plan
Wiedząc w jaki sposób i ile chcesz schudnąć musisz stworzyć plan odchudzania. Powinien on być podzielony na kilka mniejszych okresów. Jeśli Twoje odchudzanie ma trwać kwartał możesz podzielić go na trzy etapy: miesiąc 1, miesiąc 2, miesiąc 3.

Pamiętaj, aby każdego dnia wieczorem precyzyjnie ustalać założenia na następny dzień. Tylko i wyłącznie zadaniowe podejście do odchudzania pozwoli Ci osiągnąć sukces.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *