Odchudzanie

Odchudzanie – od czego zacząć?

Spoglądasz w dół i widzisz zbyt dużą wartość liczbową na Twojej wadze? Im szybciej rozpoczniesz proces powrotu do optymalnej kondycji organizmu, tym łatwiej będzie go osiągnąć.

 

Nadwaga nie taka straszna jak ją malują. Wystarczy odrobina zaangażowania i wiedzy, by móc skutecznie spalać nadmiar tkanki tłuszczowej. W dzisiejszej publikacji pragniemy odpowiedzieć na pytanie: Od czego zacząć? Artykuł ten ma stanowić poradnik dla początkujących.

 

Odchudzanie – motywacja

 

Odchudzanie to zestaw czynności, które mają doprowadzić do poprawy kondycji naszego organizmu, a konkretniej spalenia nadmiaru tkanki tłuszczowej. Proces ten jest długotrwały i wymaga 100% zaangażowania.

 

Największą zmorą osób odchudzających się są kryzysy, które objawiają się w postaci wątpliwości oraz lenistwa. Kluczem do sukcesu jest przetrwać ten czas i zmusić własny organizm do dalszej pracy. Aby tego dokonać potrzebujemy dbać o to, by motywacja była na wysokim poziomie. O ile na początku każdego zadania wydaje się nam, że nigdy nie przerwiemy procesu, o tyle z czasem motywacja może zanikać. Dlatego też niezwykle ważne jest, by stale ją stymulować.

 

Najlepszym pomysłem jest stworzenie szczegółowego planu działania (dieta, plan treningowy) i ustalenie systemu nagród i kar. To co istotne, to fakt by każde postanowienie było spisane na kartce (odręcznie), co podświadomie będzie traktowane jako swojego rodzaju umowa z samym sobą.

 

Dieta i trening na odchudzanie

 

Za dwa najważniejsze procesy wpływające na odchudzanie uważa się zmianę nawyków żywieniowych oraz zwiększenie aktywności fizycznej.

 

Dieta ma na celu dostarczać organizmowi tylko niezbędne wartości odżywcze (w jak najlepszej jakości), witaminy i minerały. Z kolei trening odpowiedzialny jest za rozwój mięśni i spalanie tkanki tłuszczowej.

 

W Internecie jest wiele gotowych diet i planów treningowych. Warto korzystać z tych, które są zdrowe i zbilansowane (w przypadku diet) i oparte na aerobach (w przypadku treningów). Także w naszym serwisie znajdą Państwo wiele innych publikacji na temat odchudzania, gdzie zdecydowanie szerzej opisujemy założenia dietetyczne i treningowe.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *