Seks

Leczenie impotencji

Zaburzenia sprawności seksualnej zwykle dotykają mężczyzn dojrzałych. Najczęściej pierwsza „niemoc” pojawia się w okolicach 40-50 roku życia. Jest to ściśle związane z andropauzą, która pojawia się właśnie w tym wieku.

 

Przyczyny zaburzeń erekcji

 

Zaburzenia erekcji mogą być spowodowane zmianami hormonalnymi. Zachwianie równowagi androgenów i testosteronu bezpośrednio przyczynia się do niepełnosprawności seksualnej.

 

Problemy z erekcją mogą być wywoływane również nieodpowiednim trybem życia: zbyt mała ilość snu, brak aktywności fizycznej oraz zła dieta. Do impotencji przyczyniają się także używki (papierosy, alkohol) w nadmiernej ilości.

 

Zaburzenia erekcji – jak zapobiegać występowaniu?

 

Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że zdecydowanie łatwiej jest zapobiegać, niż leczyć impotencję.

 

Przede wszystkim należy zadbać o:

 

Odpowiednią dietę – wolną od cholesterolu, zbilansowaną i zdrową. Należy jeść częściej, ale w mniejszych porcjach. Warto przy tym zaznaczyć, że otyłość i nadwaga to problemy przy których zaburzenia erekcji występują znacznie częściej.

 

Aktywność fizyczną – wysportowane, sprawne ciało to pewnego rodzaju gwarancja znacznie lepszej sprawności w sypialni. Kilkadziesiąt minut ruchu każdego dnia (bieganie, jazda na rowerze, nordic walking) potrafi odmienić sypialniane życie.

 

Nie nadużywaj alkoholu – zbyt duża ilość spożywanego alkoholu może przyczynić się do trwałej impotencji.

 

Nie pal papierosów – substancje szkodliwe zawarte w dymie ze spalanych papierosów powodują impotencję.

 

Suplementację ziół – takie zioła jak guarana, żeń-szeń czy korzeń maki to świetne uzupełnienie diety. Te produkty wykorzystywane są nie tylko w profilaktyce, ale także leczenie impotencji.

 

Leczenie zaburzeń erekcji

 

Leczenie zaburzeń erekcji powinno być konsultowane ze specjalistą. W zależności od przyczyny występowania dolegliwości lekarz zaleci:

 

  • psychoterapię
  • farmakoterapię
  • zabieg chirurgiczny

Wśród mężczyzn najpopularniejsza forma leczenia ma charakter doraźny (suplementy diet zażywane przez stosunkiem).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *