Uroda

Depilacja laserowa – zabieg, cena, informacje

Ostatnimi czasy, bardzo dużą popularność zyskała depilacja laserowa. Wynika to z faktu, iż zabiegu tego typu są coraz lepiej dostępne, a ich cena staje się coraz niższa. Liczne promocje w gabinetach kosmetycznych sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na tę formę usuwania zbędnego owłosienia.

 

Depilacja laserowa to zabieg trwały. Efekty utrzymują się nawet do kilku lat. To niesamowicie wygodne rozwiązanie może być stosowane na dosłownie każdym miejscu naszego ciała.

 

Depilacja laserem – jak działa?

 

Melanina znajdująca się w łodydze włosa pochłania ciepło płynące z wiązki światła laserowego. To pośrednio wpływa na zniszczenie mieszka włosowego oraz zatrzymanie procesu wzrostu nowych włosów. Efekt utrzymuje się przez nawet kilka lat.

 

Ze względu na fakt, iż niezbędna jest wysoka zawartość melaniny (naturalny barwnik włosa), depilacji laserowej poddaje się tylko włosy ciemne. W przypadku włosów jasnych, tudzież blond, rudych, bądź siwych depilacja laserowa okazuje się być zabiegiem niedostatecznie skutecznym.

 

Depilacja laserowa – ile kosztuje

 

Depilacja laserowa to zabieg, który z całą pewnością nie należy do najtańszych. Cena w zależności od gabinetu kosmetycznego (za jeden zabieg) może wynosić od 100 do nawet 600złotych. Wszystko zależy od danego gabinetu oraz sprzętu, którym wykonuje się zabieg.

 

Depilacja laserowa – czy jest bolesna?

 

Depilacji laserowej może towarzyszyć świąd, uczucie drapania i kłucia. Skóra wrażliwa po zabiegu jest zaczerwieniona, może pojawić się obrzęk.

 

Generalnie, im nowszy sprzęt – tym skutki uboczne znacznie mniejsze. Dlatego też, przed wyborem konkretnego gabinetu medycyny estetycznej warto zapytać o aparat, którym wykonywany będzie zabieg.

 

Czy każdy może skorzystać z depilacji laserowej?

 

Przed zabiegiem lekarz dermatolog przeprowadza szczegółowy wywiad dotyczący organizmu pacjentki.

 

Ponadto, przeprowadzana jest próba laserowa, która umożliwia ocenę czy skóra może zostać poddana zabiegowi. Zazwyczaj konsultacje i sama próba jest realizowana bezpłatnie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *