Uroda

Jak depilować okolice bikini?

Gładka, delikatna i pozbawiona włosów skóra to domena atrakcyjnej kobiety. Panie decydują się na depilację niemalże każdego miejsca na swoim ciele. Włosy usuwane są także z okolic intymnych.

Obecnie, przemysł kosmetologiczny oferuje co najmniej kilka rozwiązań pozwalających depilować włosy z tak wrażliwych miejsc. W dzisiejszej publikacji pragniemy przedstawić najczęściej wykorzystywane metody depilacji okolic bikini.

 

Depilacja laserowa

 

Zdecydowanie najbardziej trwałym rozwiązaniem jest stosowanie depilacji laserowej. Technologia laserowa pozwala doprowadzić mieszek włosowy do rozpadu oraz otaczające go komórki. Dzięki temu, pozbywamy się nie tylko włosów, ale także zapobiegamy odrostowi. Zwykle pierwsze włosy pojawiają się dopiero po kilku latach.

 

Największa zaleta

Największa wada

Trwałość

Cena

Depilacja woskowa

 

Depilacja woskowa to zabieg znany również jako depilacja brazylijska (brazilian waxing). To rozwiązanie, które polega na nałożeniu rozgrzanego wosku na skórę poddawaną depilacji. Po wystygnięciu przygotowanego preparatu, kosmetolog szybkim, energicznym ruchem odrywa zaschniętą powłokę wraz z włosami. Depilacja woskowa może okazać się bolesnym rozwiązaniem. Nie mniej jednak trwałość tej metody to minimum kilka tygodni.

 

Największa zaleta

Największa wada

Relatywnie niska cena

Bolesność zabiegu

Golenie włosów

 

Korzystanie z golarki, maszynki czy depilatora to jedno z najpowszechniejszych rozwiązań. Duże zainteresowanie jest wynikiem przede wszystkim dosyć niskiej ceny. Niestety trwałość tego zabiegu pozostawia wiele do życzenia. Usuwanie włosów przy użyciu ostrza powoduje bowiem jeszcze szybsze odrastanie włosa. Zwykle zabieg trzeba powtarzać co kilka dni.

 

Największa zaleta

Największa wada

Cena

Trwałość

Którą metodę wybrać?

 

Kolejność przedstawianych metod nie jest przypadkowa. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, następnie depilacja laserowa, a na samym końcu używanie golarek i depilatorów mechanicznych. Głównym kryterium tego rankingu jest oczywiście trwałość efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *