Uroda

Pielęgnacja paznokci u rąk

Zdrowe, zadbane paznokcie to domena atrakcyjności. Szczególną uwagę do ich pielęgnacji przykładają oczywiście kobiety, które to przecież nie bez powodu nazywane są mianem płci pięknej. W dzisiejszej publikacji pragniemy przedstawić metody, które sprawią, że Wasze paznokcie nie tylko będą miały zdrową, dobrą strukturę, ale także będą wyglądały pięknie i atrakcyjnie.

 

Odżywki do paznokci – którą wybrać?

Odżywianie paznokci przy wykorzystywaniu gotowych preparatów to najpowszechniejsza forma pielęgnacji. To całkiem skuteczne rozwiązanie, pod warunkiem, że dostosujemy odżywkę do kondycji naszych paznokci.

Wyróżniamy trzy rodzaje odżywek do paznokci:

Regenerującą – odżywia i odbudowuje paznokcie. Jej bogactwo witaminowe i mineralne sprawia, że paznokcie stają się twardsze, mniej kruche, a ich płytka zyskuje na wyglądzie.

Wzmacniającą – powoduje, że paznokcie stają się mocniejsze. Przeznaczone są do paznokci z tendencją do łamliwości i kruchości. Wzbogacane są proteinami i ceramidami.

Nawilżające – zazwyczaj w formie kremów, oliwek. Przeznaczone do suchych, zniszczonych i pozbawionych blasku paznokci. Zazwyczaj uniwersalne – pozytywnie wpływają zarówno na paznokcie, jak i ich skórki.

 

Domowe sposoby na odżywianie i pielęgnację paznokci

Jeśli narzekasz na wygląd swoich paznokci, a odżywka nie jest wystarczającym zabiegiem to możesz dodatkowo zastosować jeden z poniższych przepisów:

Olejek rycynowy – poprawia wygląd paznokcia oraz skóry dłoni. Działa natychmiastowo.

Oliwa z oliwek – nawilża i poprawia wygląd paznokcia.

Sok z cytryny – rozjaśnia płytkę, sprawiając, że wygląda znacznie zdrowiej.

Należy również pamiętać, że ogromny wpływ na kondycję paznokci ma dieta. Jeśli jest bogata w minerały i witaminy, to w myśl powiedzenia „jesteśmy, tym co jemy”, nasze paznokcie będą zdrowe, a ich struktura nie będzie miała niedoborów.

 

A wy drogie czytelniczki, jakie macie sposoby na swoje paznokcie? Jak często realizujecie zabiegi pielęgnacyjne i czy są one w Waszym przypadku skuteczne? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *