Włosy

Co na łupież suchy?

Dyskretnie strzepujesz białe płatki ze swoich ramion? Pragniesz raz na zawsze pozbyć się tej nieestetycznej przypadłości? Poznaj przyczyny występowania łupieżu i skutecznie przeciwdziałaj!

 

Łupież wywoływany jest przez nadmierną aktywność grzybów na skórze. Najczęściej występuje na głowie, bowiem to właśnie tutaj ma najlepsze warunki do wzrostu. Bezpośrednio za powstawanie łupieżu odpowiedzialny jest drożdzak Pityrosporum Ovale.

 

Łupież suchy

Najpopularniejszą, a zarazem najłagodniejszą odmianą jest łupież suchy. Występuje u osób ze skórą wrażliwą na drożdżaka Pityrosporum ovale. Stan zapalny od razu po pojawieniu się tego drożdżaka na skórze głowy. Łupież suchy wywoływany jest również przez nieodpowiednie kosmetyki (lakiery, farby, żele do włosów). Przy wrażliwej skórze stan zapalny i podrażnienia pojawiają się bardzo szybko.

 

Co na łupież suchy?

Dokładne poznanie przyczyny występowania łupieżu, pozwala zastosować odpowiedni tryb leczenia. W przypadku łupieżu suchego będą to bardzo proste metody.

 

Najpopularniejszą z metod jest wykorzystanie kosmetyków (szamponów i odżywek) o działaniu przeciwłupieżowym. W ich składzie znajduje się między innymi: kotekanazol, siarczan selenu i kwas salicylowy. W zależności od stopnia zaawansowania choroby, okres leczenia może trwać od kilku do kilkunastu tygodni.

 

W przypadku, gdy szampony przeciwłupieżowe okażą się zbyt słabą bronią, wówczas warto udać się do lekarza, by ten zapisał nam środki doustne (przeciwgrzybicze), lub silniejsze preparaty do przemywania miejsc zmienionych chorobowo. Alternatywą dla leczenia farmaceutykami mogą być domowe sposoby na łupież. Maseczka z jajek, napar z rzepy, czy płukanka z czosnku? Każda z tych metod może poprawić kondycję skóry głowy i rozwiązać problem. Wbrew pozorom, te rozwiązania mogą pochwalić się naprawdę wysoką skutecznością.

 

Jak łatwo zauważyć – leczenie łupieżu suchego jest niezwykle łatwe. W większości przypadków wystarcza dobry, przeciwłupieżowy szampon.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *