Włosy

Odżywianie, a łysienie

Nieodpowiednie odżywianie się jest powodem wielu chorób. Jest to także jednym z powodów wypadania włosów. Brak witamin oraz minerałów, które człowiek zdobywa poprzez spożywanie odpowiednich produktów sprawia, że nasze włosy oraz paznokcie są słabe i łamliwe. Zatem dieta ma duży wpływ na nasz organizm.

Niezdrowe przyzwyczajenia i nawyki żywieniowe są pierwszym istotnym czynnikiem, który negatywnie wpływa na kondycję włosów. Włosy, podobnie jak nasz organizm, potrzebują dużej ilości protein i witamin. Możemy je dostarczyć jedząc zdrowe posiłki, owoce oraz warzywa. Jedzenie w pośpiechu fast foodów i innych śmieciowych dań nie jest zdrowe dla naszego całego organizmu.

Aby walczyć z wypadaniem włosów należy postarać się, by dostarczyć włosom to co dobre na przykład biorąc tabletki na włosy, które bogate są w naturalne ekstrakty z roślin. Doskonałym przykładem takowych jest Profolan – lider na rynku tabletek wspomagających wzrost i odbudowę włosów.

Domowe sposoby na wypadanie włosów
Maseczki domowej roboty to równie dobre remedium na wypadające włosy. Zwłaszcza te, które wykonujemy sami z produktów znajdujących się w kuchni. Wiele blogerek twierdzi, że doskonałą maseczką jest substancja wykonana z jajka, gdyż jajko zawiera wiele witamin oraz minerałów. Innym produktem, który okrzyknięty jest naturalnym antybiotykiem jest czosnek. Czosnek sprawi, że cebulki zaczną lepiej pracować a włosy będą mocne i pełne blasku. Aby pobudzić cebulki włosów warto także wykonywać masaże głowy. Przynajmniej dwa razy dziennie powinniśmy masować skóry głowy albo przynajmniej rozczesywać szczotką z naturalnego włosia. Pielęgnacja włosów wymaga więc cierpliwości i regularności.

W przypadku stosowania domowych rozwiązań powinniśmy pamiętać o regularności. Niemal każda z wyżej wymienionych metod wymaga codziennego stosowania.

Zabiegowe leczenie wypadania włosów
Wypadanie włosów można wyeliminować można na wiele różnych sposobów. Doskonałym przykładem jest chociażby mezoterapia igłowa czy przeszczep włosów. Więcej o tych metodach znajdą Państwo w kolejnych publikacjach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *