Zdrowie

Zdrowy tryb życia – dlaczego jest tak ważny?

Moda na tzw. zdrowy tryb życia trwa w najlepsze. Ludzie coraz częściej zastanawiają się nad tym jak funkcjonuje ich organizm oraz tym co muszą zrobić, aby ich kondycja była lepsza. Wszystko to jest zasługą kampanii społecznych, które mają na celu uświadomienie przeciętnych odbiorców o wpływie odżywiania, aktywności fizycznej czy rytmu dobowego na to jak się czujemy i jak funkcjonuje nasz organizm.

Prowadzenie zdrowego trybu życia – multum korzyści
Bycie „fit” to nie tylko bycie trendy. Fit-sylwetka to także zdrowie organizmu oraz profilaktyka wielu chorób. Prowadzenie trybu życia opartego na zdrowej diecie i codziennej aktywności fizycznej skutkuje również poprawą urody, lepszym samopoczuciem czy eliminacją czynników stresogennym.

To wszystko zostało udowodnione licznymi badaniami o charakterze klinicznym i społecznym.

Jak powinna wyglądać metamorfoza?
Jeśli styl Twojego życia pozostawia wiele do życzenia i chciałbyś/chciałabyś by uległ zmianie to musisz wiedzieć, że takowa metamorfoza nie powinna następować z dnia na dzień. Wynika to z faktu, iż organizm w wyniku zbyt radykalnych zmian może zareagować odwrotnie niż tego oczekujemy.

Zmiany w trybie życia należy wprowadzać stopniowo, tj. metodą małych kroków. Nie można bowiem z dnia na dzień zmienić bilansu diety z 3000kcal na 1500kcal, gdyż to znacząco wpłynie na nasze samopoczucie, nastrój i motywację.

To samo tyczy się aktywności fizycznej. Jeśli do tej pory prowadziliśmy siedzący tryb życia, to przebiegnięcie 10 kilometrów (jeśli jest możliwe z punktu widzenia kondycji naszego ciała) niekoniecznie będzie najlepszym rozwiązaniem.

Drobne korekty powinniśmy wprowadzać na bieżąco. Początkowo zaleca się lekkie zmiany żywieniowe w postaci odstawienia niezdrowej żywności, a dopiero potem wprowadzenie pro-zdrowotnych jadłospisów.

Jeśli zaś chodzi o aktywność fizyczną to w tym przypadku należy zaczynać od kilkunastominutowych, codziennych treningu i regularnie zwiększać objętość treningową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *